Joosep Talviste Taanis kolmas

Joosep Talviste saavutas Taanis kolmanda koha võistlusel Kegel Aalborg International Youth 2023 (EBT Youth Tournament).  

Joosepi kokkuvõte võistlusest

Minu algne plaan oli koos teiste Eesti noormängijatega minna võistlema Kegel Aalborg International Youth 2023 turniirile, mis on EBF Youth tour’i etapp. Aga samal ajal toimus ka Soomes, Mikkelis Finnish Youth Ranking’u osavõistlus, mistõttu ei saanud keegi tulla. Kaalusin pikalt, kas on ikka mõtet üksi minna, kuid sõbrannad Taanist (õed Sofie Kærgaard Nielsen ja  Karen Kærgaard Nielsen) ikkagi surusid kõvasti peale.

Reis ise oli absoluutselt fantastiline, kindlasti lähen varsti Taani tagasi. Suurepärane vastuvõtt – lennujaama tuldi autoga vastu, ööbimised olid organiseeritud, süüa anti jne. See tuli ikka väga suure üllatusena, et oldi valmis minu eest kõik ette-taha ära tegema/maksma. Sain ka nii enne kui ka pärast võistluseid koos tasuta trenni teha kahes erinevas saalis, Kopenhaageni lähedal.

Reedel pärast hommikust trenni seadsime suuna täiesti umbe pakitud autoga Aalborgi poole, autosõit ise võttis üle 5 tunni. Samamoodi toimus ka Kopenhaagenisse tagasisõit pühapäeva õhtul. Esmaspäeval hommikul oli veel viimane trenn ning siis lend tagasi kodumaale.

Võistlused ise läksid algselt pigem mitte nii sujuvalt, kui soovinud oleks. Mängisin oma esimese vahetuse reede õhtul, lõpptulemusega 1276/6. Ei jäänud sellega rahule, sest polnud veel uue saaliga harjunud ning astusin mitu korda üle, kaotades olulisi punkte. Järgmises vahetuses, laupäeva hommikul, eeldasin suuremat tulemust. Kahjuks oli tulemus isegi halvem kui esimeses vahetuses - 1260/6. Rajad lihtsalt ei sobinud kohe üldse, nüüd teadsin et pean järgmises ehk viimases vahetuses endast kõik andma. Viimane vahetuses oli tegelikkuses selline “rollercoaster”, mängude tulemused käisid sarjast sarja ülevalt alla. Lõpptulemuseks siiski 1337/6 tänu viimases sarjas visatud 278-le. Sellega kvalifitseerusin vahevooru kaheksandana.

Vahevoor ise oli väga huvitavas formaadis, kus mängiti sisuliselt ühe sarja kaupa, kohapunktide peale. Sain eelvooru koha tõttu enne vahevooru algust ühe kohapunkti, kuid näiteks eelvooru võitja sai kümme kohapunkti. Eesmärk oli algselt ehk lihtsalt seda kaheksandat kohta natukenegi parandada, sest vastased olid kõik väga tipptasemel mängijad - Taani koondise mängijad, Euroopa meistrid jne. Vahevoorus peale igat mängu sai sarja parima tulemuse visanud mängija kaksteist punkti, teine koht üksteist punkti jne. Siis juhtus aga midagi täiesti uskumatut ja müstilist, kuidagi suutsin ma oma ühe punkti kasvatada kuue sarjaga 55,5 punkti peale, ning olin ennast kuidagi sellise tasemega mängijate vahel mänginud kolme parema sekka - poolfinaali. Kahjuks ei mäleta/ei näidata individuaalseid sarju vahevoorus, kuid mu kuue sarja summa oli 1465/6 (244,16 keskmine). Peale eelvoore poleks ma sellist mängu suutnud ette kujutadagi. Poolfinaalis kahjuks mu teekond lõppes, kui kaotasin 235 mänguga Mathias Ankerdalile kes viskas 246.

Olen oma saavutuse üle väga uhke ja hämmastunud, et kuidas ma üldse nii kaugele välja vedasin. Minust ettepoole jäid Taani täiskasvanute koondise mängijad, üks nendest äsja maailmameistrivõistlustelt medali võitnud.

Logo

Bowling

  • Eesti Veeremängude Liit MTÜ
  • Mõtuse tn. 36
  • Tallinn 12620
  • bowling@evml.ee