Seeniorid selgitasid meistreid

Eesti meistrivõistlused seenioridele peeti sel aastal Raplas, GoBowling-u saalis. Rajaolud olid ilmselt üksjagu riukalikud, sest vaatamata keskmisest suuremale kogemustepagasile ei suutnud enamus sportlaseid eelvoorudes väga kõrgeid tulemusi näidata. Finaalides tundis lõppkokkuvõttes esikoha saavutanud Udo Sulp end siiski nagu kala vees. Seal ei suutnud Udoga keegi sammu pidada ja vahe teise kohaga kujunes kokkuvõttes üsna suureks. Hõbemedal riputati kaela Jari Hytönen-ile ja pronks Jaanus Jaanimägi-le. 

Loe lähemalt

Perona BC selgitas parimaid

Perona bowlinguklubi selgitas endi hulgas meistreid. 2019-nda aasta parimate leidmiseks mängiti teist aastat järjest kolmel erineval õliskeemil. Mängida tuli eelvoorudes 4+4 sarja ning finaalide round-robinis lisaks veel 7. Seekord eraldati terad sõkaldest üsna selgepiiriliselt, sest väga erineva raskusastmega õlid miskit juhuse hooleks ei jätnud.

Noormeeste arvestuses võitis Joosep Talviste, neidude hulgas Rebeka Aaviste.

Mees-seenioridest võidutses Raivo Tamm, naiste samas klassis Piret Uibu.

Piret Uibu võitis ka naiste absoluutarvestuses, meestest sai kolmandat korda meistriks Silver Uibu.

Raplamaa Sõnumid tegi loo Raili Vaarpuust

Vahest harva suudab mõni meie bowling'usportlane millegagi piisavalt silma torgata, et avalikus meediaväljaandes kajastust saada. Raili Vaarpuu on üks neist mängijaist kellest Raplamaa Sõnumid on kirjutanud persooniloo. Allolevalt on artikkel toodud täispikkuses.
Autor Siim Jõgis, foto Siim Solman.

Loe lähemalt

Koondiste moodustamise alused muutusid

Lisaks reitingujuhendile muutusid ka koondiste moodustamise alused. Miinimumnõuded on selles osas kaotatud ja pisut kohendatud kulude kompenseerimise sõnastust. Reeglid ise on leitavad siin. 

Uued reitingureeglid

Nagu otsustas laiendatud juhatuse koosolek augustis, muudeti veidi sellest hooajast reitingu juhendit. See on nüüd kättesaadav siin. Muudatusi on üksjagu, niiet tõsisematel huvilistel tasub pilk peale visata. 

World Bowling pidas kongressi

1.septembril peeti Las Vegases (USA) taas maha World Bowling (endine WTBA) oluline aastakongress. Oluline seetõttu, et valiti järjekordseks 4-aastaseks perioodiks organisatsioonile presidenti. Muudes küsimustes radikaalseid muudatusi ei planeeritud ja enamus olulisemaid eurooplaste ettepanekuid hääletati maha (näiteks tiitlivõistluste osavõtutasude vähendamine, uuest punktiarvestussüsteemist loobumise ettepanek jne). Põhjuseks asjaolu, et organisatsiooni juhtide hinnangul liigutakse õiges suunas ja spordiala kogub populaarsust. Edaspidi püütakse veelgi liikuda bowling'u  kommertsialiseerumise suunas, laiendada vaadatavust teles jne.

Loe lähemalt

Uus klubi EVML ridades

Logo

Bowling

  • Eesti Veeremängude Liit MTÜ
  • Mõtuse tn. 36
  • Tallinn 12620
  • bowling@evml.ee