EMV22 web

Eestlased Ballmasteril ja Kert Truus finaalides

6. - 16. jaanuaril toimus Soomes legendaardne Ballmaster Open 2022, mis on ühtlasi ka Euroopa bowlingtuuri esimene osavõistlus. 334. osaleja seas võis kohata ka neljateist südikat eestlast. Ainukese eestlasena pääses finaalidesse Kert Truus.

 Õlitusprofiil oli Ballmasterile kohane - tuleb pihta saada. Radadel ringi liikudes ning teiste eestlastega muljetades kõlas ainult lause "Ega eksida ei saa".

Kokku pääses finaalidesse 48 mängijat (eelvoorudest 38,  early-birdist 7 ja desperaadost 3). Sellel korral oli tarvis 38. parema sekka pääsemiseks visata 223 keskmist, mis on kindlasti Ballmasteri kohta pigem madalam kui kõrgem. Peale Kerdi suutis eestlastest 1200 piiri ületada veel Marek Tammsoo (1211 punkti), see andis talle 106. koha. Kert oli peale eelvoore 37. kohal (1339 punkti).

Pühapäeva varahommikul toimus esimene finaaliring kus katsusid omavahel jõudu kohad 17-48. Sellest ringist pääses Kert kindlalt aga napilt edasi. Täpselt 14 punkti rohkem kui tarvis oli. 

Edasi jätkus võistlus teise finaaliringiga, kus ühinesid hommikuste edasipääsejatega ka eelvoorude Top 16. Kahjuks siit enam meie esimängijal edasi pääseda ei õnnestnud. 

Kerdi lõpptulemus tubli 30. koht.

Kert ise kommenteeris, et teises finaaliringis mängiti juba algusest peale oluliselt kõrgemaid jooni ning radadega kohanemine oli raske. Kõik eelnevad trikid ja nipid enam vilja ei kandnud. Sellisel võistlusel nagu seda on Ballmaster tuleb kogu aeg stabiilselt hästi mängida ja ärkvel olla ehk "kehvemaid" mänge parandada sellisel võistlusel enam nii naljalt õnnestu. 

 

Kogu võistluse võitis lõpuks Nicola Pongolini Itaaliast, teisele kohale platseerus Pontus Andersson Rootsist.. Kolmandad kohad jäid sellel korral Soome - Tomas Kayhkö ja Sanna Oksanen (parim naine)

 

Võistluse koduleht

Võistluse tulemused

 

Logo

Bowling

  • Eesti Veeremängude Liit MTÜ
  • Mõtuse tn. 36
  • Tallinn 12620
  • bowling@evml.ee