EestiMV2020

Bowling' usaalide taaselustamine on alanud

Koroonakriisi poolt pealesunnitud saalide töö katkemise järel on enamus Eesti mängukohti enda tegevust reanimeerimas.

 

Tallinnas Akadeemia bowling'usaalis jätkatakse nii Lohe Kapp-i kui Tallinna Liigaga sealt, kus viimati pooleli jäädi. Lohevõistlust on pidada 4 etappi ehk ca 2 kuud, Tallinna liigas jääb mängida veel 2 etappi. Tegevust jagub lausa augusti keskpaigani, niiet sportlastel mänguvõimalusi peaks jaguma. Firmaliiga jätkub tõenäoliselt augustikuus. Estonian Open-i toimumine on endiselt küsimärgi all ja selles osas tehakse otsus esimesel võimalusel

Kuulsaalis jääb 20-aastase ajaloo jooksul esimest korda ära kevadine Firmaliiga hooaeg ja seda ei mängita ka suvel järgi. Viimsi saalis jätkub töö tavapärases rütmis.

Tartus jätkatakse F-Cup võistlusega ja seda veel lausa 9 etapi jooksul, seega pea suve lõpuni välja . Üle mitme aasta plaanitakse maha pidada Tartu meistrivõistlused, aga nende toimumisaeg on veel lahtine. Võimalik, et asi saab toimuma septembris.

Pärnu Rahvaliiga turniir on hetkel katkestatud ja jätkumine otsustatakse sügisepoole. Sama seis on ka klubikarikatega (Perona ja Hobbybowling). Nii ühe kui teise klubi turniirid jätkuvad esimesel võimalusel. Pärnu Open sel suvel ei toimu. Suveperioodiks jääbki Perona Bowling tõenäoliselt suletuks, edasi on võimalikud erinevad arengud, nii saali asukoha kui avamisaegade osas.

Rakvere katkestab Firmaliiga turniiri. Suvine tegevuse jätkamine selgub lähiajal, praegu on igatahes saali uksed huvilistele avatud.

Viljandi Firmaliiga jätkub sügisel sealt, kus pandeemiaga seoses pooleli jäädi. Saali suvine lahtiolek otsustatakse lähiajal.

Narvas on tegevus taaskäivitunud väga hoogsalt ja suuremaid-väiksemaid turniire peetakse lausa mitu korda nädalas. Taaskäivitatakse ka suvine traditsiooniline karikaturniir. Ära jäetakse olude sunnil vaid traditsioonilised sõpruskohtumised Leningradi oblasti klubidega. 

Raplas alustab noorte huviring järgmisel nädalal. 7 nädala võistlusest on pidamata viimane etapp ja sellega saadakse ühele poole veel sel nädalal. Edasise sporditegevuse jätkumine otsustatakse jooksvalt. Suvel igatahes Raplas saali uksi kinni ei hoita.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et suuremas osas Eestist saab nüüd taas bowling'ukuule veeretada ja sportlastel igav ei hakka.

Logo

Bowling

  • Eesti Veeremängude Liit MTÜ
  • Mõtuse tn. 36
  • Tallinn 12620
  • bowling@evml.ee