EestiMV2020

World Bowling pidas kongressi

1.septembril peeti Las Vegases (USA) taas maha World Bowling (endine WTBA) oluline aastakongress. Oluline seetõttu, et valiti järjekordseks 4-aastaseks perioodiks organisatsioonile presidenti. Muudes küsimustes radikaalseid muudatusi ei planeeritud ja enamus olulisemaid eurooplaste ettepanekuid hääletati maha (näiteks tiitlivõistluste osavõtutasude vähendamine, uuest punktiarvestussüsteemist loobumise ettepanek jne). Põhjuseks asjaolu, et organisatsiooni juhtide hinnangul liigutakse õiges suunas ja spordiala kogub populaarsust. Edaspidi püütakse veelgi liikuda bowling'u  kommertsialiseerumise suunas, laiendada vaadatavust teles jne.

Jätkatakse ka pürgimist olümpia-ala staatuse suunas, mis on kahtlemata positiivne. Samas tahetakse liikuda tehnilise varustuse reeglite karmistamise suunas, mis allakirjutanu tagasihoidlikul hinnangul küll ala populariseerimisele kuidagi kaasa aidata ei saa. Pigem suurendab see suurte varustusetootjate niigi valdavat monopoli veelgi. Aga elame-näeme. Esmalt tuleks ära oodata konkreetsemad sammud ja alles seejärel hinnanguid andma asuda.

Oodatult kujunes kongressi põnevaimaks osaks uue presidendi valimine, sest vastamisi olid üsna tugevalt erinevate vaadetega soomlane Perttu Jussila ja senine juht šeik Talal Mohammad Al-Sabah (Kuveit). Perttu Jussila on korduvalt ka Eesti turniiridel sportlasena üles astunud, niiet tegemist pole sugugi tundmatu persooniga meie jaoks. Soomlaste poolt oli valimisvankri ette rakendatud kogu föderatsioon ja uhkusega võime öelda, et ka eestlastel oli siinkohal päris kaalukas roll. Lõppseisuks kujunes siiski 82 vs 22 ametisoleva juhi šeik Talal-i kasuks. Mis muud kui loodame, et taasvalitud juhi plaanid teostuvad ja ala populaarsus kasvab.

 

Logo

Bowling

  • Eesti Veeremängude Liit MTÜ
  • Mõtuse tn. 36
  • Tallinn 12620
  • bowling@evml.ee