Eesti meistriteks krooniti Jaare Pentus ning Raili Vaarpuu!

Viimasel nädalavahetusel said selgeks kes on sel aastal kõvasti vaeva näinud ning oma vormi kõige paremini Eesti Meistrivõistlusteks ajastanud. Oli nii kibe-kurbi kaotusi, kuid sellest enam rõõmu bowlingust ja heast seltskonnast.

Seda, et meie mängijatele meeldib bowling ning praegune meistrivõistluste formaat, on selgelt näha kasvavast osalejate arvust. Kui eelmisel aastal võttis meistrivõistlustest osa 88 bowlingumängijat, siis sel aastal oli selleks numbriks 99. Väga ilus number, et põnevusega oodata kas järgmisel aastal on meid juba üle 100.

Aga nüüd võistluse enda juurde. Eelvoorud said peetud neljapäevast laupäevani, mille käigus selgitati ka finalistid võistkondade ning paaride arvestuses. Kohe laupäeva õhtul peale viimast eelvooru vahetust toimuski võistkondade finaalid. Kahjuks algas see Forselius Bowlingu meestele ja naistele väga mõrudal toonil, kuna nende mõlemas võistkonnas ei ilmunud üks mängija kohale ning see tähendas sisuliselt automaatselt loobumist. Eriti kurb oli see Forseliuse meestele, sest eelvoorudest tuldi finaali väga selge liidri ning favoriidina.
Meeste arvestuses pidi Forselius kokku minema Viljandi BC'ga, mis tähendas Viljandile kohe finaali pääsu ning teine koht oli kindlustatud. Teises poolfinaalmatsis olid vastamisi Baltic Bowling ning Perona Bowling, millest võitjana väljus Perona visates teami keskmiseks muljetavaldava 213 punkti Baltic Bowlingu 195 vastu. Sellega oli Baltic Bowlingu team (Jaare Pentus, Gabriel Veide, Marek Tammsoo, Raul Beekmann) saavutanud pronksi.
Finaalmatsis suutis Viljandi küll esimese mängu Peronat lüüa, kuid seejärel ärkasid Perona mehed uuesti ülesse ning võtsid kahe sarja summas siiski oma. Seega tuli hõbedale Viljandi BC (Jaanek Talisainen, Raul Pärn, Viljar Mandri, Ivari Lige) ning kulla võttis Perona Bowling (Taavi Allsalu, Taimar Lank, Rasmus Parts, Silver Uibu).

Naiskondade poolfinaalis olid Forseliuse naised siiski tublid ja alla ei andnud mängides oma mängud ilma ühe liikmeta. Kahjuks on sedasi suhteliselt võimatu võitu noppida ja seega läks siit edasi Rakvere Bowlingu naised. Teises poolfinaalis olid vastamisi Baltic Bowling ning Perona Bowling, kus Baltic Bowlingu naised tegid väga hea seeria (198 keskmist) ning võttes kindla võidu.
Kolmanda koha mängus tuli taaskord Forseliusel vähemuses olles tunnistada kaotust ning pronksi võttis Perona Bowling (Taimi Dreier, Piret Uibu, Liina Rohi). Finaalmatsis jätkasid Baltic Bowlingu naised (Maarja Alekand, Sigrid Reiman, Raili Vaarpuu) jätkuvalt tugevalt ning võtsid kindla kulla. Sellega tuli hõbedale Rakvere Bowlingu naised (Eha Neito, Eli Vainlo, Ülle Ristimägi).
Teamide võitjad 2019

Pühapäev sai alguse mees-, nais- ja segapaarie finaalidega.
Meespaaride poolfinaalist võtsid kindlad võidud Forselius Bowlingu paarid. jättes kolmandale kohale heitlema Hobbybowlingu ning Hansa, kellest võiduka pronksi võttis Hansa BC (Margo Meenisk, Kristjan Leisner). Finaalis olid vastamisi kaks Forselius Bowlingu paari, millest võitjana väljus vendade Ülari ning Vallo Lees paar. Hõbeda said seega paar Udo Sulp ning Carl Kinnunen.

Naispaaride poolfinaalist läks kindlalt edasi Baltic Bowlingu teine team. Teises paaris oli aga väga pingeline seis Baltic Bowlingu kolmanda teami ning Viljandi BC vahel, kust kõigest nelja punktiga võttis võidu Viljandi. Pronksi matsis suutis võidu võtta Forselius Bowling (Aire Saarm ja Riina Veiram). Finaalmatsis võttis kindla kulla Baltic Bowlingu naised Maarja Alekand ja Raili Vaarpuu. Hõbedale jäeti sedapuhku Viljandi naised Terje Roosi ja Tiia Lige.

Segapaaride poolfinaalis olid vastamisi kaks Baltic Bowlingu teami, millest loomulikult väljus võitjana Baltic Bowling. Teisest poolfinaalist väljus võitjana Forselius Bowling. Pronksi mängus otsustati suuresti mäng ära esimese sarjaga ja võidu võttis Hobbybowling (Riina Lõhmus, Jaanus Jaanimägi). Finaalis olid vastamisi Baltic Bowling (Eli Haga, Marek Tammsoo) ning Forselius Bowling (Aire Saarm, Udo Sulp), millest võitjana väljus Forselius jättes hõbeda Baltic Bowlingu paarile.
IMG 2043

Peale paaride finaali hakati pihta individuaalsete seeriatega ning siinkohal tuli kasutusele kolmas C õliprofiil, mida senini polnud veel keegi mänginud. Nagu ka ette sai kuulutatud, et see peaks olema A ja B profiilist lihtsam, siis seda näitas kohe meeste vahevoor, kus seeriad olid pigem kõrged ning vahevoorust edasi pääsemiseks pidi viskama keskmiseks 206 punkti. Ka naiste vahevoorus ei olnud palju kehvem seis ja edasipääsu piiriks tuli 185 keskmist visata. Naiste vahevoor lõppes äärmiselt pingeliselt, sest täpselt samade punktidega jäid kohta jagama Maarja Alekand ning Ülle Kangur. Edasi sai siinkohal Maarja, kellel oli viimane sari parem.

Meeste finaalis ei jätnud Jaare Pentus vastastele eriti mitte mingit võimalust seljatades esmalt Aare Noormaa sarjadega 245, 211. Teises poolfinaalis seljatas Carl Kinnunen Margo Meenisk'i. Pronksi matsis oli õhus mõlema mehe võit, või oleks õigem öelda kaotus, sest kumbki mees ei näidanud just päris seda mängu, mis varem. Lõpuks võttis pronksi Aare Noormaa (Hansa BC). Finaalmatsis jätkas Jaare Pentus (Baltic Bowling) oma ülivõimsat seeriat visates 247, 226 sarjad ning võttes kindla kulla. Teisele kohale tuli Carl Kinnunen (Forselius Bowling).

Naiste poolfinaalis võidutsesid Maarja Alekand ning Raili Vaarpuu jättes pronksi peale heitlema Liina Rohi ning Terje Roosi (Viljandi BC), millest võitjana väljus viimane. Naiste finaalmatsis "kaotas" Maarja Alekand (Baltic Bowling) oma mängu esialgu ära saades hulganisti splitte. Samas suutis Raili Vaarpuu (Baltic Bowling) just oma mängu veelgi enam leida ja võttiski lõpuks kulla jättes Maarja hõbedale.
Jaare Pentus ja Raili Vaarpuu - Eesti Meistrid 2019
Kogu võistluste tulemusi saab täpsemalt vaadata võistluse kodulehelt:
https://www.bowling.evml.ee/emv/
Pilte näeb Eesti Bowling facebooki lehelt.

Korraldajana tahan tänada kõiki mängijaid kes tulid osa saama sellest vahvast võistlusest. Olgu need tulemused siis vahest paremad ja vahest kehvemad... oli hea meel Teid kõiki heatujulisena rajal näha.
Veel tahan tänada kogu AMB teami, kes selle võistlusega seoses abiks olid. Vaieldamatult on praegu Eestis parimaks saaliks AMB Akadeemia pakkudes äärmiselt häid tehnilisi võimalusi selliste suuremate võistluste korraldamiseks.

Teie peakohtunik Gabriel Veide

Logo

Bowling

  • Eesti Veeremängude Liit MTÜ
  • Mõtuse tn. 36
  • Tallinn 12620
  • bowling@evml.ee