Nantes, Prantsusmaa, seenioride EM 2008

Kolmikud

24.juuni 2008

Eesti lippu püüavad kõrgel hoida Rein, Ants, Arvi, Leho, Kaido ja Udo. Tunnistan ausalt, et arvasin tegemist olevat mingi tillemat sorti võistlusega. Kuna mul eelnevatel aastatel siia asja pole olnud, siis pole ka seda võistlust eriti jälginud. Kohapeal selgus, et tegemist on vist siiani suurima välisvõistlusega kuhu seni olen sattunud. Võistlusest võtavad osa 19 riigi esindajad, kokku on võistlevaid sportlasi 806!!! Kõik osalejad saavad võistluste käigus mängida vähemalt 18 sarja ehk kuueste blokkidena - single, double ja trio. Võistlused toimuvad kolmes erinevas saalis, millest kahes on AMF ja ühes Brunswicki tehnika. Seega saab igas saalis mängida ühe 6-se bloki. Saalid on 16, 26 ja 32 rajalise. Igas saalis oma eripära hoovõturaja, sisetemperatuuri ja muu mikrokliima osas.

Pühapäeva õhtul kell 18 pidi algama meie etteaste esimene mäng. Ajagraafiku nihke tõttu algas tegelikult ligi paar tundi hiljem ja lõpetasime alles hilisöösel. Triosid mängisime Antsu ja Reinuga koos ning teise kolmiku moodustasid siis Arvi, Leho ja Kaido. Õliskeem polnud just eriti keeruline aga raskeks tegi see, et mängisime rajapaaril koos naistega kellest enamus viskas äärest suht sirgelt tasku poole. Seega keskel olev paksem õli kanti kiiresti tasku ette laiali. Soojendusvisete ajal ei õnnestunud mul kummagi raja peal korralikult taskut tabada. Esimese võistlusviske eel tegin otsuse veel ülespoole minna ja üritasin palli saada 17 liistu pealt umbes 7-8 liistuni. Sealt see esialgu toimis ja alustuseks sain 5 striket. Sama koha lähedalt õnnestus mul mängida 2 korralikku sarja, siis tuli aeg palli vahetada. Sobiva koha otsimisel õnnestus kaks splitti saada ja üsna vähe strikesid seega kolmas sari jäi mannetuks 192.
Seejärel liikusime viis rada edasi ja esimeste ruutude järel olime üsna nõutud. Tundus, et eelmised mängijad olid vist üsna keskelt otse tasku põrutanud, sest parempoolne rada libises täiesti läbi ja erines vaskust nagu päev ööst. Me kõik kolmekesi saime vist oma neli ruutu sparesid visata enne kui leidsime mingi mängujoone, tulemuseks vist 196. Seejärel hakkas rada meile alluma veidi paremini ja viimases kuuendas sarjas pressisin palli nii jõuliselt rajale kui suutsin ning preemiaks 8 striket. Kuna ülespoole minek oleks tähendanud koheselt kümpi püstijäämist, siis seda teha ei saanud ja selle trajektoori pidi kompenseerima kiirusega. Kahjuks üheksandas ruudus ei suutnud palli nii serva saata kui tarvis ja karistuseks jäi 4. kurikas lauale. Kümnenda esimene vise lõppes samuti 4. kurikaga ja viimast läksin vist veidi kiirustades viskama ning pall jättis pea pooled lauale aga tulemus siiski 263. Kokku suutsin visata 1362 ehk siis 227 keskmist.

Meie kapten Rein tegi oma elumängu visates gramm alla 209 keskmist, super!!!
„Noormängija“ Ants tunnistas, et selline suurvõistlus võtab veidi põlvest nõrgaks. Ta oli tahtmist ja väge täis, kuid pall ei tahtnud alati alluda tema käsklustele ja mõnikorda jäi lauale ülekohtuselt palju kurikaid. Kuid vaatamata raskustele suutis ta end viimaseks mänguks koguda ja viskas kõrge kaarega üle kahesaja. Tulemuseks igati korralik 183 keskmist.
Meie trio peale tegi see umbes 206 keskmist.

Eesti teisel triol ei õnnestunud esimene mängublokk just kõige paremini aga loodame et, kahe järgmise jaoks suudavad nad anda endast parima.
Tänase hommikuse seisuga oli triosid mänginud 65 meeskonda ja meie püsime siiani tabelis esimesel kohal. Kahjuks pole korraldajatelt informatsiooni kui paljud veel viskamata on aga meie arvates umbes pooled veel. Homme (kolmapäeva) pärastlõunaks peaks selguma mitmes on meie koht. Sõltumata sellest tulemusest julgen etteruttavalt väita, et see peaks olema kõigi aegade parim eestlaste tulemus sellise mastaabiga välistel suurvõistlustel. Aga ootame tulemused ära.

Udo Nantesest
(juba teist kuud seenior


Individuaalne

26.juuni 2008

Täna mängisime siis individuaalset ja seda kõige väiksemas, 16-rajalises saalis. Eile sõitsime spetsiaalselt seda saali külastama, et näha kuidas olukord on. Juba siis tegi mind ettevaatlikuks, et paljud mängisid täismattpallidega servast, kus profiili järgi peaks suhteliselt õhuke õli olema ning paljud pallid tükkisid kuidagi uimaselt läbi libisema. Täna sai kohe soojenduse ajal selgeks, et väljakuulutatud õliprofiilist pole lõhnagi. Saal ise on suht kitsas ja madal, konditsioneeri ei tundunud olevat ja välisuksed tänavale kolmest küljest pärani. Muide siin on peaaegu kõik päevad olnud kuumad ja päikeselised. Saali eripäraks oli puidust hoovõturada, mis keskelt silmnähtavalt aastate jooksul lohku kulunud. Esimesel rajapaaril suutsin kõiki oma oskusi appi võttes mängida ainult 160-170-seid sarju. Splitidest ei räägi aga 5 spare viga tuli veel lisaks. Paaril korral „abiks“ lohus olev hoovõturada viskejoonel. Seitsmenda-kaheksanda liistu pealt ei saanud ühtki palli tagasi. Üheksanda ja üheteistkümnenda liistu pealt mõni vise tuli, mõni keeras pähe. Proovisin ka kuiva palliga servast üsna otse tasku visata, tulemuseks striked ja splitid pooleks.

Uues rajapaar oli hoopis loogilisem, ainult ainuke mängitav joon minu jaoks oli saata pall 4-5 noole vahelt piki paksemat õli välja ja kindlasti mitte kaugemale kui 10-12 liist. Kusjuures strike ja spliti vahel oli ainult õhkõrn vahe. Viimased kolm sarja suutsin siis 190 ja 200 vahele mahutada.

Päeva kõvem mees oli meil Arvi 1120, siis minu 1088, Leho 1000, Antsu 999, Reinu 950 ja Kaido 801. Ja need tulemused ei olnud mitte viie vaid kuue sarja omad ...
Täna õhtul ootavad meid ees paaride mäng ja seda kolmandas saalis, kus endiselt peaks olema sama õliprofiil. Noh loodame ...

Täpsustuseks tuleb öelda , et võistlejaid oli veidi rohkem kui esimesel päeval kirjutasin ehk täpselt 821. Ja nüüd rõõmusõnum - Eesti esimene trio jäi lõpuprotokollis 163 osalenud triode seas 6. kohale. Ja veel suurem rõõmusõnum, parim soomlaste trio jäi 8. kohale!!!

Udo


Paaride mäng

27.juuni 2008

Täna mängisime 26-rajalises saalis paare. Kahjuks sattus meile vahetus kus enne meid mängiti iga raja peal 12 sarja ja rajahooldust polnud. Seega oli parem serv üsna kuivaks nühitud. Õnneks oli vähemalt saal korralik, radade kohal korralik jahutus ja hoovõturajad libisesid ühtlaselt. Soojenduse algul paistis kõik klappivat. Mängu alustades sain soojemaks ja viskekiirus tõusis tunduvalt , mis tõi algul kaasa kaks ämbriviga.Vahetasin selle mäsu peal alates viiendast ruudust palli partikkel pinnalise palli vastu, mis oli ka väga õige otsus . Lõpuni striked ja tulemuseks 221.Teises mängus sama trajektoor enam ei töötanud, lisaks kümnenda ruudu „tööõnnetus“ ja tulemuseks 167. See jäi ka kõige nõrgemaks sarjaks. Edasi sai mängitud vahelduva eduga reaktiivpinnalise ja partikliga vaheldumisi. Kolm viimast sarja pidin viskama parempoolse raja pealt lähtekohaga vastu lifti ja vasakpoolsel renniga samalt joonelt üle välja 7-8 liistuni. Järgnevad sarjad olid siis 236, 244, 226 ja 255. Kogu tulemus seega 1349 ehk gramm alla 225 keskmise. Minu paariline Ants viskas täna vaatamata paarile ebaõnnestunud sarjale üle ootuste ilusaid sarju 243, 212 ja 222. Kogusumma 1167 oli super, arvestades väga raskeid rajatingimusi.

Kell hakkab kohe öösel üks saama ja kas sa näe tulemused tulid ka netti üles. Nüüd siis kaks head uudist:
EESTI PARIM PAAR ANTS JA UDO TULID EUROOPA MEISTRIVÕISTLUSTEL PRONKSMEDALILE!!!!!!!
Ja hommikul lähen mina Masters Finaali mängima teiselt positsioonilt.

Udo

 


Masters finaal

28.juuni 2008

Ei uskunud oma silmi kui nägin All Eventi tabelis ennast teisel positsioonil. Arvasin, et singlite mäng selles väikeses saalis võttis kõik lootused ennast etteotsa mängida. Aga tuli välja, et seal libastusid peaaegu kõik. Kuna paaride mängus mängitud õli peal suutsin samuti 1349 mängida, siis üks kehv ja kaks head tulemust tõid mu siiski etteotsa.

Niisiis reede hommik ja 26 rajaline saal. Naised alustasid hommikul varem. Vaatasin veidi nende mängu ja tundus, et rajad olid suhteliselt libedad. Kuna selles saalis olin mänginud ainult paaride bloki mängitud radadel, siis pidin värske õli peal koheselt õige mängujoone leidma.
Saal tuli ääreni rahvast täis. Endale üllatuseks suutsin olla suhteliselt rahulik, kuigi olgem ausad, eelmine öö oli pulss ikka nii üleval, et lihtsalt ei suutnud magada. Finaali pääses 3 prantslast, 2 belglast ja mina. Formaat oli 5 sarja round-robinit koos eelneva 18 sarja punktidega. Kõik mehed olid üsna võrdses seisus, vahed ainult mõnekümne punktilised.

Esimeseks vastaseks prantslaste duubli võitja ja uue duubli Prantsuse rekordi tegija Rousset. Suutsin teha mõned visked Tracki Kinetic' uga (reaktiiv) ja sain kohe aru, et raja lõpp tema jaoks oli veidi libedavõitu, vahetasin koheselt palli Legendsi Stingi (partikkel) vastu, tõmmates 2 liistu mängujoone sirgemaks. Tulemuseks puhas sari 223 ja ka võiduboonus.
Järgmine rajapaar oli hea ühtlane. Alustasin strikega, teine ruut split seitse ja sealt 10. ruuduni striked, lõppu spare ja 9. Tulemuseks 244 ja boonus.
Kolmandas sarjas tuli murdepunkt. Tegin mäletamist mööda vist viiendasse ruutu vea, kümpi visates kukkus pall peaaegu kurikat riivates paremale kanalisse. Järgmisse ruutu vasakpoolse raja pealt jälle kümp püsti. Püüdsin väga hoolas olla ja viskasin selle ... - vasakult mööda. Nüüd käis peast küll mõte läbi, et mängin oma reaalsed võimalused maha. Kuna Sting hakkas järjekindlalt taskust kurikaid üles jätma, vahetasin tagasi Kineticu vastu. Õnneks oli see õige otsus, viimasesse ruutu kolm striket ja 194 sari, boonusest muidugi polnud juttugi.
Neljas sari algas kuus-sparega ja sealt edasi ainult striked. Aga ka vastane ei maganud, kogu aeg strike strike vastu. Üheksandas ruudus tegin saatusliku stardivea, selle asemel, et pall koheselt jalaga koos taha viia, tõstsin veidi ettepoole kaasa. Karistuseks rütmiveast põhjustatud palli riivamine vastu jalga ja „stereo“ kohe püsti. Võtsin sellest siiski veel kolm maha. Vastane jätkas strikedega, mina olin sellest rongist juba maas. Tulemuseks küll 229 aga boonus läks vett vedama.

TV kaamera filmis eest ja tagant, käsikaamerate meri seljatagant ja rahvas möirgas iga viske peale. Ütlen ausalt, et pole vist elus suutnud nii korralikult keskenduda. Mängisin kõiki oskusi kokkuvõttes ainult ruut ruudu haaval oma mängu. Ei vaadanud teiste ega isegi vastase viskeid. Aeg ajalt mõne strike järel purskus tahtmatult kogu sisemine pinge välja. Sisendasin kogu aeg endale, et suudan, saan ja tahan ...
Viimane viies sari. Kogu seisust polnud aimugi. Meeskond taga hõikas, et õhkõrn edu on, kõik sõltub viimasest sarjast. Tegin vist kaks sparet. Igatahes kui mul 8 ja 9 ruudus oli tupla all, siis mehed hõiskasid, et kõik on OK. Ma ei uskunud neid, kuna nägin hetkeks kõrvalrajal lõpetanute kahepoolesajalisi tulemusi. Mõtlesin, et nad püüavad lihtsalt mu meeleolu üleval hoida. Tegin veel lõppu rahva möirgamise saatel kolm kindlat striket ja tulemus 255. Viimase strike järel sain kinnitust, et olin võitnud. See oli meeletu kuidas rahvas kaasa elas. Siis purskus silmade kaudu välja kogu see meeletu sisemine pinge ... olin tühi kui sidrun ja vesimärg.

Tahan südamest tänada meie oma MEESKONDA. Ilma teie siira ja vahetu kaasaelamiseta poleks ma iial suutnud teha seda, mis veel praegugi mu hinges üsna utoopilisena tundub. Suur aitäh TEILE!!! See kuldne medal koos Euroopa meistritiitliga on MEIE koostöö tulemus. Tänan kogu südamest!
Seda tunnet ,mis on siis kui seisad sellise rahvamassi ees kõige kõrgemal astmel, kaelas medalid, käes rahvuslipp ja mängitakse meie hümni….seda ei oska vähemalt mina küll sõnadesse panna….selle peab lihtsalt ise läbi elama.

Tänan ka kõiki eesti bowlinguspordikaaslasi, kes tundsid minuga koos siirast rõõmu saavutatud tulemuse üle nii sms-i, kui telefoni teel.
Eesti on nüüdsest kantud maailma bowlingukaardile!

Värske euroopa meister,
Udo, Tartust


Lingid :

Logo

Bowling

  • Eesti Veeremängude Liit MTÜ
  • Mõtuse tn. 36
  • Tallinn 12620
  • bowling@evml.ee