Eesti Seenioride MV 2010
20.03.2010 - 21.03.2010
Reglement
Ajakava
Õlitus
Tulemused

 

Eesti Seenioride Meistrivõistlused Bowlingus 2010

 REGLEMENT

 

 

 

Võistluse liik: individuaalvõistlus

Koht: Al Mare Bowlingusaal (Paldiski mnt 96, Tallinn), 12 rada, Brunswick

Aeg: 20. märts 2010.a.

Korraldaja: Eesti Veeremängude Liit

Peakohtunik: Ülo Reiman

Sekretär: Sigrid Reiman

Registreerimine: e-mail: voistlus@amb.ee

 

Eesti Seenioride Meistrivõistlustel bowlingus 2010 järgitakse käesolevat reglementi ja kehtivaid Eesti Veeremängude Liidu (EVML) võistlusmäärusi.

Võistlustel selgitatakse välja Eesti meister nais- ja meesseenioride arvestuses.

 

Osalemisõigus ja registreerimine

Eesti Seenioride Meistrivõistlustel võivad osaleda kõik Eesti kodanikud, Eestis alalist elamisluba omavad isikud ja Eesti Veermängude Liitu kuuluvad bowlingusportlased, kes 19. märtsil on vähemalt 50. aastased.

Eelregistreerimine Meistrivõistlustele toimub 10.03.10 kuni 18.03.10 kella 20:00-ni.

Hilisem registreerimine võistlusele võimaldatakse vabade kohtade olemasolul.

Võistlusmaks EVML liikmetele 500 krooni, mitteliikmetele 550 krooni.

 

Võistluse kirjeldus

 

Võistlus koosneb eelvoorust, vahevoorust meestele ja finaalist. Võistlejad vanuses üle 55 eluaasta, saavad iga sarja kohta ühe (1) händikäpipunkti iga eluaasta kohta (56. aastane 1 punkt, 57. aastane 2 punkti jne.).

Radade õlitus toimub enne igat eelvooru, enne vahevooru ja enne Round-Robin finaali.

 

Eelvoor

Individuaalne, 6 sarja, euroopa mänguviis, 2 mängijat rajal. Radade vahetus üks rada paremale pärast iga sarja. Harjutus 10 minutit algusrajal.

 

Vahevoor

Vahevooru pääseb eelvooru 12 paremat meesmängijat. Eelvoorus saavutatud punktid võetakse kaasa.

Individuaalne, 4 sarja, euroopa mänguviis, 2 mängijat rajal. Radade vahetus üks rada paremale pärast iga sarja. Harjutus 10 minutit algusrajal.

 

FINAAL 

 

Round-Robin

Round-Robin finaali pääseb vahevooru 6 paremat mees- ja eelvooru 4 paremat  naismängijat. Eelvoorus ja vahevoorus saavutatud punktid võetakse kaasa. Individuaalne, naistele 4 mängu, meestele 6 mängu. Round-Robin süsteemis, euroopa mänguviis, 2 mängijat rajal, boonustega (võidu eest 20 punkti, viigi eest 10 punkti). Radade vahetus vastavalt tabelile. Harjutus 10 minutit algusrajal.

 

Tasapunktiseisude lahendamine.

Eelvoorus saavutatud võrdsete punktide korral on parem võistleja, kellel on eelvoorus parem viimase sarja tulemuskoos händikäpiga, selle võrdsuse korral parem eelmine sari jne. Kõige eelneva võrdsuse korral otsustab paremuse loos.

Eelvooru ja vahevooru kokkuvõttes saavutatud võrdsete punktide korral on parem võistleja, kellel on parem viimase sarja tulemus vahevoorus, selle võrdsuse eelmine parem sari jne. Kõikide vahevooru sarjade võrdsuse korral on parem võistleja, kellel oli parem asetus vahevooru pääsemisel.

Round-Robinis

a)       Samade punktide puhul on võitja see, kelle puhas punktisumma omavaheliste matšide (round-robin) voorust (ilma boonusteta) on parem

      b)      Kui puhas tulemus on sama, siis võitja on omavahelise mängu võitja

      c)      Kui omavaheline matš on jäänud viiki, siis on võitja see, kellel on rohkem võite omavaheliste matšide (round-robin) voorust.

      d)      Kui ka võitude arv on sama, siis on võitja see, kellel on omavaheliste matšide (round-robin) vooru parima ja halvima sarja vahe väikseim.

      e)      Kui ka parima ja halvima sarja vahe on sama, määrab võitja parim sari omavaheliste matšide (round-robin) voorust.

 

Autasustamine

Võistluse kolme paremat naist ja kolme paremat meest autasustatakse karikate ja medalitega.

 

 

 

REGLEMENT

On kooskõlas Eesti Veeremängude Liidu võistlusmäärustega.

 

______________________

Aivar Vadi

EVML president