37. Brunswick Ballmaster Open

muljed Udo Sulp

Sellel mainekal võistlusel osales 363 mängijat mitmekümnest riigist.
Koos ümbermängimistega tehti 738 võistlussooritust.

Õlitus oli tõsiselt keeruline.Mänigatav ala oli nii kitsas, et suur osa tipptegijaist said osa strike “viljandist”, mis nende jaoks tähendas suurt eksimust viskesooritusel. Saabumise õhtul ehk siis reedel käisin saalis jälgimas parimate mängujoont. Kõik kes vähegi arvestava tulemuse said mängisid üsna keskelt ja võimalikult sirget joont. Laupäeval esimeses vahetuses soojenduse ajal proovisin algul keskelt aga iga pall läks ise kohta ja põhiliselt liikus otse peaaegu midagi lõpus tegemata. Otsustasin proovida mattpinnast palli ja servast. Minu viske puhul kõik pallid mis läksid servale lähemale kui 6-7 liist, ei teinud kuni kurikateni mingit liigutust. Siirdusin mängujoonega veidi vasemale ja siis oli pall kindlalt esimeses kurikas ja tulemuseks erinevad splitikujundid. Edasi otsustasin mängida läikivamate pallidega. Õli muutus kardinaalselt alates kolmandast sarjast ja kiire muutus käis kogu aeg kaasas. Hullemaks tegi asja veel erinevate rajapaaride suur erinevus vasaku ja parema raja vahel.Mõnel rajapaaril erines lähtekoht lausa 5 liistu võrra. Kuue sarja lõppedes oli selge need kaks palli, millega kuidagi toime peaks tulema. Järgmises vahetuses alustasin kohe keskemalt 3-4 noole vahelt ja võimalikult sirgelt. Xception 5.0 oli algul üsna tasku minev pall, ainult natuke liiga tundlik kiiruse muutuste suhtes. Parim valik oli Legendsi Terminator, mis aitas vahel välja ka pisematest vigadest. Ühe sarja mängisin nii, et vasaku raja peal pidin viskama Xeptioniga ja parema raja pealt samast lähtekohast Terminatoriga. Alates kolmandast sarjast pidi palli õige sisenemisnurga jaoks viskama raja vasakust servast ja üle neljanda noole väljapoole kuid mitte kaugemale kui 9-10 liist. Viimases sarjas osutus parimaks mängujooneks üle 5 noole ja üsna jõuliselt. Terminator jaksas nii minna just õigele kaugusele, et sealt siis väikese nurga all tasku tormata.See oligi parim sari , puhas mäng ja 245.

Õppida sai palju. Kui rada ikka kuidagi ei luba sobivat viskejoont kasutada, siis tuleb leida mõni tavaolukorras ehk hullumeelsena tunduv trajektoor ja nii ennast vee peale tagasi tuua.

Võistlusel oli lisamaksu eest võimalik kandideerida ka 300 sarjaga auhinnaauto peale, milleks oli Ford Fiesta.Sellise hullumeelse õliga oli see kõigile ülejõu käiv. Ainuke õnneseen oli Toni Laine kes minuga samas vahetuses viimase sarjaga siiski suutis seda teha. Õnneseen oli ta küll kuna kaheksas strike ja kõige viimane olid puhtad “viljandid” aga kurikad kukkusid ja kõik aplodeerisid. Muide viimase kolme viske ajal ootasid vaikuses kõik ülejäänud 71 võistlejat, et Toni saaks korralikult keskenduda. Lõpptulemuseks oli tal 85. koht.

Palju oli kuulda kohalike soome tipptegijate poolt kommentaare radade erinevuse kohta erinevates vahetustes. Pasi Uotila kes viskas 1457 eelvoorus oli väga nördinud, et laupäeval läksid rajaolud juba kohati mängimatuks. Selline mees suutis poolfinaalis vaid vaevu 200 keskmise lähedale mängida. Mõned asjaga paremini kursis olevad asjapulgad pidasid seda uue põlvkonna Brunswicki rajamasinat liiga ebakindlaks ja kapriiseks. Huvitav mõelda miks Sami Heinilä, kes õlituse autor olevat, teeks tahtlikult sellise õlituse kus ta ise vaatamata korduvatele ümberviskamistele ei suuda rohkem visata kui 248-ks. Tulemused erinevates voorudes 1035, 1060, 1139… Või siis hetkel euroopa vaieldamatult parim amatöörmängija Osku Palermaa 160. koht.

Soovitaksin kõigil meie mängijatel, kellel vähegi selleks võimalusi on, järgmisel aastal käia sellisel suurvõistlusel mängimas ja õppimas ,et kiiremini ning õigemini parandada oma bowlinguoskusi ning seada uusi eesmärke tulevikuks.

Sel aastal käisid kogemusi omandamas:
  Sigrid Västra 967 (+48) 161,2 ja 346. koht
  Kert Truus 1117 186,2 ja 279. koht
  Janno Kannike 1148 191,3 ja 236. koht
  Udo Sulp 1196 199,3 ja 170. koht


Lingid :

Logo

Bowling

  • Eesti Veeremängude Liit MTÜ
  • Mõtuse tn. 36
  • Tallinn 12620
  • bowling@evml.ee