õlitusskeem B
bowlingusaal

Selgusid esimesed meistrid ja eelvoorudest edasipääsejad
laupäev, 17.mai 2008

Eesti meistrivõistlustel lõppesid eelvoorud. Selgus paremusjärjestus paaride ja võistkondade seas. Selgusid need mängijad, kes jätkavad võistlust eesti individuaalse meistri tiitlile.

Eelvoorude parimaks osutus meestest eelmise aasta hõbemedalist Raivo Tamm (212,8), eelmise aasta meister Raul Beekmann saavutas keskmisega 210,3 teise ja Rainer Rehe kolmanda koha 209,6 keskmisega.

Naistest juhib pärast eelvoorusid Jelena Krainik 194,6 keskmisega, vaid ühe punkti vähem viskas ja hoiab teist kohta Jelena Povaljuhhina 194,5 keskmisega. Kolmandale kohale tõusis viimaste eelvooru mängudega Triin Lekko 187,7.

Naispaaridest tulid Eesti meistriks Piia Pearce/Katrin Västra 181,2 keskmisega, vaid 7 punktiga jäid neile alla Jelena Povaljuhhina ja Sigrid Västra 180,7, pronksmedali said Kaire Avi-Kinnunen/Riina Veiram 171,0 keskmisega. Kokku osales 11 naispaari.

Meespaaridest tulid ülekaalukalt Eesti meistriks Raul Beekmann/Rainer Rehe 211,9 keskmisega. Jaanus Jaanimägi/Leho Kuusik saavutasid hõbeda 196,1 keskmisega ning Janno Kannike/Kert Truus pronksi 194,2-ga. Kokku osales 39 meespaari.

Meeskondadest tuli Eesti meistriks Perona 1 196,1-ga, täpselt sama tulemusega sai hõbemdali Hansa 1 meeskond, otsustavaks sai viimases voorus tehtud tulemused, mis oli Perona 1 meestel paremad. Fun 1 meeskond saavutas kolmanda koha 192,8 keskmisega. Kokku osales 19 meeskonda.

Lõpuks selgusid ka naiskondade meistrid, tugeva lõpuga eelvooru viimases vahetuses vedas Rakvee naiskonna kullale Triin Lekko. Rakvere naiskonna keskmine oli 178,6. Hõbemedali saavutasid Baltic 1 naised 175,6-ga ja pornksmedalid Perona 1 naiskond 170,1-ga. Kokku osales 4 naiskonda.

Eesti X meistrivõistlused bowlingus jätkuvad Tallinnas, Krabi bowlingusaalis. Täna mängitakse vahevoor ja finaalringid. Vahevooru pääses eelvoorude 16 paremat mees- ja 8 paremat naismängijat. Selle aasta Eesti individuaalsed meistrid bowlingus peaksid selguma kella 16-ks.