Bowlinguhooaeg sai läbi

2017/2018 bowlinguhooajale sai Estonian Openiga joon alla tõmmatud. Reitingu vaatevinklist kujunes seis põnevaks eelkõige meeste 3-nda ja 4-nda koha omavahelises heitluses. Seal jäi lõpuks suhteliselt napilt peale Carl Kinnunen klubikaaslase Ülari Lees-i ees (mõlemad Forselius). Teisele kohale platseerus Vallo Lees (Tartu, Forselius) ja esikoha võitis sel hooajal väga kindlalt valitsev Eesti meister Rasmus Parts (Pärnu, Perona). Esimese pealinlase leiame alles 5-ndalt reitingurealt (Jaare Pentus, Balti Bowling).

Naiste arvestuses võidutses ülikindlalt Raili Vaarpuu (Tallinn, Balti Bowling), teise-kolmanda koha omavaheline seis kujunes ülipingeliseks ja võrdsete punktide juures maandus teisel kohal Maarja Alekand (Balti Bowling) Karika Kluusti (Forselius) ees. Otsustavaks said siinjuures Eesti meistrivõistlustelt nopitud punktid. Kairika naases suurde sporti alles hiljuti ja seda hinnatavam on tema sedavõrd hoogne sekkumine kõige kõrgemasse mängu. Parima pärnakana oli Riina Lõhmus 4-ndal kohal ja esiviisiku lõpetas Ülle Ristimägi (Balti Bowling)

B-võistlusklassi võitis Sigrid Reiman. Jane Iivonen oli teine ja Sirie Luik kolmas. Meeste B-võistlusklassis polnud vastast kuidagi „näpuvea“ tõttu sellesse arvestusse pudenenud Raul Beekmannile kuigi väga tihedat konkurentsi pakkus Raulile tegelikult Gabriel Veide. Kolmas oli selles arvestuses Priit Kolumbus.

Meeste C-võistlusklassi võitis lausa mäekõrguse eduga Taavi Allsalu, teine oli Janek Raid ja kolmas Erki Jõgi.

Reitingu põhimõtteid uueks hooajaks koguneb juhatus arutama 27-ndal augustil, aga suure tõenäosusega jäävad need laias laastus muutumatuks. Eraldi teemana tuleb arutlusele, mismoodi reitingut senisest veelgi enam sportlaste jaoks väärtustada. Selles osas ootab juhatus ettepanekuid ka klubidelt.