Eesti Meistrite Karikas 2008
Al Mare bowlingusaal, Tallinn, 11. september 2008.a.

Traditsioonilisel võistlushooaegade vahelisel üritusel Eesti Meistrite Karikas 2008, kuhu kutsutakse
lõppenud hooja Eesti Reitingu Süsteemi 12 paremat mees- ja 6 naismängijat näidati traditsiooniliselt
ka väga häid tulemusi, sest kohal oli kogu Eesti bowlingu eliit. Võistlus päädis Udo Sulbi poolt tehtud
ideaalse tulemusega 300 võistluste lõppfinaalis.

Mehed olid jagatud kahte alagruppi, mille kaks paremat kohtusid poolfinaalides. Alagrupi A võitis Kert
Truus BC Hansa-st keskmise tulemusega 229,4 punkti. Teise poolfinaalkoha saavutas kahekordne ja
valitsev Eesti Meister 2008 Raul Beekmann Fun Bowling Club-ist 212,2 keskmisega. Alagrupi B võitis
valitsev seenioride Euroopa meister 2008 Udo Sulp Forselius Bowlingust 223,2 keskmisega, kes viimases
voorus möödus alagrupimänge algusest juhtinud Tormi Soekõrvast (Perona Bowling), lõpuks oli nende
vahe vaid 6 punkti.

Naiste alagrupimänge juhtis kindlalt Laine Roht Viljandi BC-st, kelle keskmine oli 195,8, teisena pääses
edasi Katrin Västra Fun Bowling Club-ist (184,8) ning kolmandana Inara Ratnik Veskisilla BK-st (174,8).

Meeste poolfinaalis võitis Tormi Kerti 214-204 ja Udo Rauli 241-202. Finaalis ei saanud aga Tormi
vaatamata suurepärasele tulemusele 226 Udo vastu, kes saavutas oma seitsmenda ametlikel võistlustel
visatud ideaalse mängu 300 punkti (12 strike-i). 3.-4. koha mängus võitis Kert Rauli 227-185.

Naiste “stepladder”-finaalis mängisid alguses alagrupimängude 2. ja 3. koha omanikud Inara ja Katrin,
kus erakordselt pingelise ja huvitava mängu tulemusena läks lõppfinaali Laine vastu edasi Inara 172-166.
Ka finaalis suutis Inara põneva mängu järel, kus Lainel oli rohkesti ebaõnne (splitid e. augud) kallutada
enda kasuks 181-168.

Seega viivad Eesti Meistrite Karikad 2008 koju Udo Sulp Tartust ja Inara Ratnik Türilt. Udo Sulbi keskmine
võistlusel peetud seitsmes mängus oli seejuures 249,6.

Sellega on bowlingu uus võistlushooaeg alanud, ning juba sel nädalavahetusel peetakse Tartus uue hooaja
esimene reitinguvõistlus, mis on ühtlasi QubicaAMF-i maailmakarika valikvõistluseks. Maailmakarika finaal-
võistlus peetakse sel aastal 07.-15.11.2008 Mehhikos, õiguse Eestit esindada saavad Eesti valikvõistluse